Doç. Dr. ÜNVER ÇİFTÇİ NKUAVES

Kimlik Bilgileri

Doç. Dr. ÜNVER ÇİFTÇİ

T: (0282) 250 2603

M uciftci@nku.edu.tr

W uciftci.cv.nku.edu.tr

Kurum Bilgileri
Birim:Fen - Edebiyat Fakültesi
Bölüm:Matematik
Ana Bilim Dalı:
Doktora
Üniversite: GRONİNGEN ÜNİVERSİTESİ (HOLLANDA)
Fakülte / Enstitü / Yüksekokul:JOHANN BERNOULLİ ENSTİTÜSÜ
Bölüm / Program / Anabilim Dalı:DİNAMİK SİSTEMLER VE MATEMATİKSEL FİZİK
Öğrenim Yılları: 2013
Tez:
Akademik Görevler
İdari Görevler
Üniversite Dışı İş Deneyimi
Üniversiteler Arası Kurul Bilim Alanı Bilgileri
Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makaleler
1. Çiftçi Ü., Broer H. W., Waalkens H., Cotangent bundle reduction and Poincaré–Birkhoff normal forms, Physica D: Nonlinear Phenomena, vol. 268, pp. 1-13, 2014.
Özgün Makale SCI
Diğer Dergilerde Yayımlanan Makaleler
1. , Çiftçi, Ü. . Leibniz-Dirac structures and nonconservative systems with constraints, Journal of Geometric Mechanics, cilt 5, 2013.
SCI, SSCI, AHCI tarafından taranan dergilerde yayımlanan teknik not, editöre mektup, tartışma, vaka takdimi ve özet türünden yayınlar dışındaki makaleler
2. , Çiftçi, Ü., & Waalkens, H.. Reaction dynamics through kinetic transition states, Physical Review Letters, cilt 110, ss. 201-233, 2013.
SCI, SSCI, AHCI tarafından taranan dergilerde yayımlanan teknik not, editöre mektup, tartışma, vaka takdimi ve özet türünden yayınlar dışındaki makaleler
3. , Çiftçi, Ü., & Waalkens, H.. Phase space structures governing reaction dynamics in rotating molecules, Nonlinearity, cilt 25, ss. 791-791, 2012.
SCI, SSCI, AHCI tarafından taranan dergilerde yayımlanan teknik not, editöre mektup, tartışma, vaka takdimi ve özet türünden yayınlar dışındaki makaleler
4. , Çiftçi, Ü., & Waalkens, H.. Holonomy-reduced dynamics of triatomic molecules, Journal of Physics A: Mathematical and Theoretical, cilt 44, ss. 165-202, 2011.
SCI, SSCI, AHCI tarafından taranan dergilerde yayımlanan teknik not, editöre mektup, tartışma, vaka takdimi ve özet türünden yayınlar dışındaki makaleler
5. Çiftçi Ü., A generalization of Lancret’s theorem, Journal of Geometry and Physics, cilt 59, ss. 1597-1603, 2009.
Özgün Makale SCI